Очеретнянський навчально-виховний комплекс

   





+

тест2

 Тема. Задачі та приклади на засвоєння таблиці ділення на 6. Задачі на зведення до одиниці.Мета:формувати вміння складати вирази; повторити два види зменшення числа; розвивати мовлення та логічне мислення; ознайомлювати дітей із традицією українського народу влаштовувати ярмарки; виховувати риси дбайливого господаря; формувати бережливе ставлення до результатів праці; розвивати почуття гордості за наш український народ.Обладнання: гра «Ярмарок», кошики з овочами та фруктами, вишиті рушники, гончарні вироби, казковий герой скоморох, предметні малюнки.Хід урокуI.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТДзвоник дав усім наказ — До роботи швидше, клас. Працюватимемо гарно, Щоб урок пройшов немарно.Девіз уроку: II.КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ -  Сьогодні у нас незвичайний урок. А який саме, ви дізнаєтесь, якщо помандруємо «Математичною стежиною» і виконаємо усні обчислення.1. Усний рахунок.З * 8:4 • 2:4 -9+13:5 • 4+18:5 – 3 : 5 *3 : 2 = 6Отже, ми потрапили на ярмарок. {Звучить пісня «На ярмарку».)Осінньої пори, коли все добро із садів, городів, полів і лісів було зібрано й звезено у двори, сховано в комори, льохи та клуні, люди збирались на великий осінній ярмарок, щоб продати надлишок виробленої продукції, обміняти на інший товар й навіть похвалитися вирощеними овочами, фруктами, зерновими культурами, медом, хлібом, гончарними й ткацькими виробами... Чого тільки не було на тих ярмарках у незапам'ятні часи в Україні!А ще на ярмарку можна було відпочити й повеселитися, зустрітися з родичами, знайомими, друзями, обмінятися думками та секретами, адже осінній ярмарок — це справжнє свято з мандрівними артистами, які водили дресированих звірів: зі скоморохами в яскравому смішному одязі; з гадалками, акробатами та борцями.Тому сьогодні ми хочемо поринути в ту далеку епоху й заглянути на такий осінній ярмарок, що проходив щоосені в українських містечках і великих селах.                                 Увага! Увага! Спішіть — поспішайте!                                 Господарі й гості, глядіть, не минайте!                                 На ярмарок, прошу, гуртом, поодинці!                                 Чекають на всіх там чудові гостинці!                                 На ярмарку нашім веселім багатім                                Є чим дивуватись і є що придбати,                                Тут щедрі дарунки і саду, й городу,                                 Тут пісня і жарти — усім в нагороду.                                  Тут речі умільців ні з чим незрівнянні —                                 Сопілки — хлоп'яткам, намисто — дівчаткам.                                    Мерщій-бо на ярмарок всі поспішайте.                                   Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте! Але ярмарок у нас не звичайний, а математичний! На ярмарку ми повторюватимемо вивчені таблиці множення  і ділення, особливу увагу звернемо на  засвоєння таблиці ділення на 6,  обчислювати  вирази, розв'язувати задачі. Ми відвідаємо лотки і виконаємо цікаві математичні завдання. На ярмарку нас супроводжуватиме Скоморох.III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬПершим ми відвідаємо лоток «Повторення». Лоточків із яблуками не минайте, Які до смаку вам, такі вибирайте. Сортів тут багато, усі вони — різні; Ось яблука ранні, ось яблука пізні. Скуштуйте цю грушу — солодку, духмяну, У роті, немовби медок, вона тане. {Кожен учень отримує малюнок яблука чи груші та виконує завдання.)Таблиця ділення числа 6.2. Скоморох мандрує до лотка «Обчислення»Підійдіть, подивіться — краса то яка! Яка то робота, які то узори! В цих вишивках — пісня й лани неозорі,Птахів щебетання, весняні вітання, Квітковий розмай і калини зітхання! Беріть, не минайте рушник цей, сестрички,Утріться, й рум'янець не зійде із личка. ІІ. Вивчення нового матеріалу1. Актуалізація знань.- Назвіть відповідності. Укажіть їх стрілками.Зменшити на …                         дія множенняЗбільшити у … разів                 дія додаванняЗменшити у … разів                 дія відніманняЗбільшити на …                       дія ділення     - Назвіть компоненти дії віднімання.Підказка: З – В = Р- Що більше – зменшуване чи від»ємник?- Що більше  - зменшуване чи різниця?Пам»ятайте про це, коли будете виконувати наступне завдання.1. Пояснення нового матеріалу.- Зменшуване і від»ємник не завжди виражені числами, вони можуть мати вигляд окремих прикладів.№ 215- Прочитайте завдання.- Назвіть зменшувані, які виражені числами.- Які зменшувані виражені прикладами? - Назвіть від»ємними , які виражені числами.- Які від»ємними виражені прикладами? - Отже, між зменшуваним і від»ємником стоїть арифметична дія (віднімання), тобто знак ( мінус).Використовуючи дані таблиці, складемо складні вирази на дію (віднімання).Коментування запису на дошці вчителем.Зменшуване – добуток чисел 6 і 7, ставлю знак мінус, від»ємник – частка чисел 6і3. Хлопчик. Що то задзвеніло, чи що розсипалося?Учитель. Несли на ярмарок торбину сміху. То, мабуть, вона розв'язалася, усмішки розсипалися. Нумо зберемо!Цікаві задачі-вірші від Скомороха  Дві лисички, дві сестрички, Заплели по дві косички. Скільки разом у лисичок Є заплетених косичок? (4) х   Йшли два їжаки. Несли по три буряки. А ви їм допоможіть — Буряки ті полічіть. (6)*Зшили півні черевики,
Щоб ходити на музики.
Каблучками туки-тук
Вісім пар, а скільки штук? (16)*Йшли чотири їжакиІ несли по два грибки. А ви їм допоможіть — Ті грибочки полічіть. (8) х   П'ять індиків Пішли на музики. Танцювали, гупали. Скільки ніжок тупали?.(10)*А сердиті шість індиків
Взули нові черевики.
Рипу-рипу — походжають
Скільки всіх? Вони не знають
(12)х  Три ведмедики ішли,По три пиріжки несли.А ви їм допоможіть —Пиріжки ті полічіть. (9) х   Змерзли троє поросят,Зіщулились і тремтять.Щоб їх відігріти,Скільки валянок купити? (12)Чотири ведмеді — на велосипеді, П'ятий пішки біг. А ви швидко полічіть, Скільки у них ніг? (20) х    Дятел шість годин літав, Короїдів поїдав, Щогодини по п'ять їв. Скільки знищив шкідників? (ЗО) — Ох і весело тут, на ярмарку! А як же без фізкультхвилинки?ФізкультхвилинкаIV.   РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ1. Лоток «Задачний». Скоморох запрошує купити лікарські рослиниБеріте калину — червоні корали — Ці кетяги небо і сонце ввібрали. Напоїть матуся калиновим чаєм — Недугу ураз, як рукою, знімає.Діти зібрали 48 кг шипшини, а  калини – у 6 разів менше. Скільки всього кілограмів лікарських рослин зібрали діти?- Про що йде мова в задачі?- Ми можемо зразу дати відповідь на питання задачі?- Що для цього потрібно знати?Шипшини – 48 кг? кгКалини - ?, у 6 разів  менше2.Лоток «Працьовиті і завзяті»Ярмарок у нас багатий,Можете всього придбати:Буряки, картоплю, моркву,Дині, гарбузи, капусту —Тут всього багато й густо!Отож поспішайте без крику і свар,Поки не підняли ціни на товар. Робота в групах.  
  •  Для того щоб приступити до роботи в групах, повторимо правила знаходження невідомих компонентів.
  •  Як знайти невідоме зменшуване?
  •  Як знайти невідомий від»ємник?
  •  Як знайти невідомий добуток?
  •  Як знайти невідоме ділене?
  •  Як знайти невідомий дільник?
Створили групи за допомогою  предметних малюнків, які у вас на партах. 1 група. Творча робота. Записати зменшувані та від»ємними добутком або часткою чисел. 12-6=6       18-14=4         42-30=122 група. З прикладу на множення скласти приклади на ділення.6 * 7=48                    6 * 9 = 54                    6 * 8 = 483.Лоток «Фантазія»Товари на ярмарок везли на возах. Подивіться уважно на їх номери: 6,12,18,24,30,32,36,42,48,54,55,60.Які числа зайві? Чому? V.    ПІДСУМОК УРОКУ—Що ж сказав вам Скоморох?
Давайте прочитаємо:
«Молодці!» Ви виконали всі завдання.На доброму ярмарку ми побували, Одні продавали, інші — купували, Співали, сміялись та й жартували, А тепер вже й додому час.Чи сподобався вам ярмарок?Чим сподобався?—Які завдання вам сподобалось найбільше виконувати?Наш ярмарок добігає кінця. Ми бажаємо вам, щоб завжди на ваших столах був достаток, щоб було що продавати, за що купувати.Щоб родила щедро нива,Щоб у хаті все, як слід,Щоб довіку був щасливийУкраїнський славний рід.